ANTARKTYDA - INTRYGUJĄCA KRAINA LODU
Slider

Spersonalizowana wyprawa do krainy lodu - czyli turystyka ekstramalna.

 

 

 

To chyba ostatnie miejsce na ziemi, wolne od wszystkiego, co zostało stworzone przez człowieka. Ten biały kontynent to magiczna kraina lodu, w której zapomnisz o codzienności. Wizyta na Antarktydzie będzie niezapomnianym i ekstremalnym przeżyciem.

 

 

 

Antarktyda zwana też inaczej krainą lodu, pozbawiona jest stałych mieszkańców, telefonów komórkowych i wysokiej zabudowy, w zamian oferuje nieskończoną przestrzeń, niczym niezakłóconą ciszę i najczystsze powietrze na naszej planecie! Z dala od chorób, wirusów i… sąsiadów. Antarktyda to bez wątpienia kontynent odwiedzany przez najmniejszą liczbę turystów rocznie, nic dziwnego-jest to najbardziej niedostępna część świata!

Tajemnice Antarktydy z lądolodami oraz otaczającymi ją wodami i wyspami zgłębiają naukowcy z 43 stacji badawczych. Na Antarktydzie znajduje się 90% ziemskiego lodu, a wody ją otaczające zamieszkują foki, uchatki i ponad 10 gatunków waleni.

 

 

 

 

Urlop na Antarktydzie - szaleństwo ? czy po prostu niezapomniana przygoda 

 

Jeśli w marzy ci się wyjątkowa ekspedycja, to wyjazd na Antarktydę jest idealnym pomysłem! Ponad 40 tys. osób rocznie decyduje się wybrać na Biegun Południowy. Najlepsza pora na odwiedzenie Antarktydy to nasza zima, ponieważ wtedy jest tam lato. Jednak zdziwi się ten, kto oczekuje wyższych temperatur niż w Polsce. W trakcie podbiegunowego lata, temperatura dochodzi do -32°C. Także stroje kąpielowe zostawcie więc w domu 🙂

Podczas podbiegunowego lata, na Antarktydzie znajdziemy raczej monotematyczną faunę (głównie foki i pingwiny) oraz florę (głównie mchy, porosty oraz dwa gatunki roślin). Troszkę bardziej bogata roślinność występuje na wyspach.

Sprawdź co można robić na Antarktydzie 

 

 

 

 

Atrakcje, jakie czekają na turystów w tej lodowej krainie to przede wszystkim specjalne imprezy z lodołamaczami, a także zwiedzanie stacji badawczych, gdzie można skorzystać z siłowni,sali gimnastycznej oraz sauny, a także nacieszyć oko nieco bardziej kolorową roślinnością z oranżerii. Istnieje też możliwość spędzenia uroczej nocy pod namiotem przy jedynie - 32°C oraz wyprawa narciarska w głąb kontynentu, a także inne atrakcje. Wszystko zależy od organizatorów oraz Waszych możliwości.

 

Na Antarktydzie jak na razie nie istnieją żadne komercyjne bazy dla turystów. Przede wszystkim wynika to z tego, iż jak do tej pory nie ustalono dokładnego podziału Antarktydy na części należące do określonych Państw. W związku, z czym żaden kraj nie poczuwa się do dbania o interesy Antarktydy i wprowadzenie, chociażby limitów na turystykę podbiegunową.

Jeśli jednak turystyka na Antarktydzie będzie dalej się rozwijała, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że doczekamy się rozwoju infrastruktury turystycznej na tym nieprzyjaznym lądzie.

Na razie wszystkim miłośnikom śniegu, lodowców oraz przeraźliwego zimna polecamy skorzystać z naszej oferty Personalizowanej wyprawy na Antarktydę 2019.

 

Zainteresowany ? Wolne miejsca na wyjazd VIP - Dwa kontynenty 2019!

Przedstawiamy niezwykły program jakim jest połączenie zwiedzania dwóch kontynentów Afryki i Antarktydy.

Poniżej znajdziesz przykładowy plan wycieczki, który możesz dowolnie spersonalizować z pomocą naszego lokalnego eksperta i dostosować do swoich indywidualnych wymagań.

 

Przykładowy program wycieczki " Dwa kontynenty" - Afryka i Antarktyda 9-14 styczeń 2019

 

1 dzień - 9 styczen 2019

Witamy w Cape Town

Przylot do Cape Town oraz powitanie przez polskojęzycznego przewodnika. Natępnie obiad  w Bungalow Restaurant. Po obiedzie zwiedzanie słynnej Góry Stołowej. 

Atrakcje opcjonalne - do wyboru 
- rejs przy zachodzie słońca i kolacja na Waterfront

Następnie zameldowanie w hotelu, a potem kolacja  Gold Restaurant połączona z nauką gry na tradycyjnych afrykańskich bębnach

 

 

Cape Town

Jest najstarszym miastem Afryki Południowej. To położone 40 km od Przylądka Dobrej Nadziei, miasto szczycące się spektakularną scenerią, corocznie odwiedzają tysiące turystów z całego świata. Znaleźć tu można zarówno imponujące białe plaże, jak i górski krajobraz, zdominowany przez imponujących rozmiarów Górę Stołową.

Centrum miasta rozciąga się wokół góry Table, i obejmuje zabytkowe dzielnice mieszkalne, nabrzeże oraz nowoczesny port. Victoria & Alfred Waterfront, który niegdyś był głównym portem handlowym. Obecnie stał się centrum lokalnej rozrywki z wieloma sklepami i restauracjami.

Kolejnymi atrakcjami Kapsztadu, których nie można pominąć jest znana wyspa Robben, gdzie więziony był Nelson Mandela, a także dzielnicę Cape Malay, Bo-Kaap oraz wspaniałą plażę w zatoce Camps Bay.

Kapsztad to miasto tętniące energią, charakteryzujące się kosmopolityczną atmosferą, a także doskonałą lokalizacją.

Restauracja Bungalow

To fantastyczna , ekskluzywna restauracja w Camps Bay.
Bulgalow został zaprojektowany tak, aby zaspokoić
nawet najbardziej wymagających gości, którzy pragną nie tylko delektować się wyśmienitym jedzeniem, ale także poczuć niesamowity klimat  - stąd niebieskie odcienie w Bungalow.

 Table Bay Hotel

Pięciogwiazdkowy Hotel Table Bay to według Sun Internaional najlepszy tego typu obiekt hotelowy w Kapsztadzie.  The Table Bay jest usytuowany na nabrzeżu Wiktorii i Alfreda w Kapsztadzie. Oferuje on piękne widoki na port, Górę Stołową i Ocean Atlantycki. Na miejscu znajduje się basen oraz spa.

Golden Restarurant

Unikalna afrykańska restauracja w samym sercu Kapsztadu. Podczas kolacji będziesz zachwycony tradycyjnymi śpiewami i tańcami do których serdecznie zapraszamy. Możesz także wziąć udział w tradycyjnym kręgu perkusyjnym, w którym każdy uczestnik uczy się różnych dźwięków i rytmów djembe.  Wizyta w Golden Restuarant to nie tylko wyjątkowe doświadczenie kulinarne, ale też możliwość bliższego poznania lokalnych, afrykańskich tradycji.

2 dzień - 10 styczen 2019 - Cape Peninsula

Po śniadaniu w hotelu wyruszymy w podróż przez Camps Bay do do Hout Bay. Następnie udamy się w malowniczy rejst statkiem, który zakończymy wizytą na wyspie fok.  Kolejnym punktem naszej podróży będzie słynny punkt widokowy - Cape Point, do którego prowadzi jedna z najbardziej malowniczych tras, wzdłuż Champans Peak. Następnie zjemy obiad w restauracji Black Marlin. Odwiedzimy także Boulders Beach, gdzie będzie podziwiać afrykańskie pingwiny. Kolacja zaplanowana jest w restauracji Servuga, która znajduje się na słynnym nabrzeżu portowym Waterfront.

3 dzień - 11 styczen 2019

Przygotowania do wyprawy na Antarktydę

 

 

Przedpołudnie poświęcimy na sprawdzenie sprzętu przed wylotem na Antarktydę, a także odprawę bezpieczeństwa. Resztę dnia przeznaczymy na odpoczynek i relaks w hotelu.

4 dzień - 12 styczen 2019

Wylot na Antarktydę

Wcześnie rano przejazd z Hotelu na lotniko Cape Town. Następnie około 5,5 godzinny lot na Antarktydę. Samolot, którym będziemy lecieć to IL-76 TD, lądowanie nastąpi na pasie NOVO.
Następnie przejazd pojazdami 4x4 do oazy Schimacher, gdzie znajduje się baza naukowa, otoczona przez malownicze klify oraz jeziora.

Tam spędzimy kolejne 8 godzin. Wszystkie atrakcje zostaną ustalone na etapie planowania wyprawy. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie rodzaju i intesywności atrakcji do indywidualnych możliwości uczestników wyprawy. 

Dzień zakończymy kolacją i lampką szampana. Potem nastąpi powrót do Campe Town oraz transfer do hotelu.

5 dzień - 13 styczen 2019

Dzień przeznaczony na odpoczynek i opcjonalne zakupy w Waterfront lub dodatkowe zajęcia
Opcjonalnie: Obiad w restauracji na Waterfront
Opcjonalnie: Zwiedzanie Robben Island
Kolacja w hotelu

6 dzień - 14 styczen 2019

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu, a następnie transfer na lotnisko Cape Town i powrót do domu. 

Zainteresowany wyprawą na Antarktydę? Masz więcej pytań?

Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz lokalny partner, skontaktuje się z Tobą.

Organizatorem wyprawy jest nasz lokalny partner - Safari Studio

Copyrights © 2017 World Magic Tours. Wszelkie prawa zastrzeżone.