FAQ - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Slider

OGÓLNE INFORMACJE

KIM JEST LOKALNY EKSPERT PODRÓŻY?

Lokalny Ekspert Podróży jest organizatorem Twojego wyjazdu. 

Określamy w ten sposób pracownika i/lub właściciela  lokalnego, partnerskiego biura podróży, z którym współpracujemy w danej destynacji.

KIM JEST LOKALNY TOUROPERATOR

Lokalny touroperator zwany także lokalnym biurem podróży, DMC ( Destination Management Company) – to określenie profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w projektowaniu i realizacji wyjazdów turystycznych dla osób przyjeżdżających do danego regionu.

Lokalni touroperatorzy posiada unikalną i bogatą wiedzę na temat obsługiwanych destynacji, a także wyróżnia się doskonałą znajomością lokalnych usług i zasobów. W ich ofercie można znaleźć wszystko to, co potrzebne jest do zorganizowania imprezy turystycznej: od transportu, przez zakwaterowanie, czy lokalne atrakcje.
Zdając się na lokalnych touroperatorów, ich wiedzę, doświadczenie oraz lokalne kontakty, klient może zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze.

Wieloletnie relacje lokalnych touroperatorów z innymi lokalnymi przedsiębiorcami pozwalają zapewnić preferencyjne stawki, a dobra znajomość proponowanych przez nich usług i produktów umożliwia przygotowanie ciekawej i wyróżniającej się oferty podróży szytych na miarę.

CZY MOGĘ MIEĆ PEWNOŚĆ, ŻE WORLD MAGIC TOURS WYBIERA DO WSPÓŁPRACY TYLKO NAJLEPSZE, SPRAWDZONE LOKALNE BIURA PODRÓŻY

Naszych partnerów – lokalne biura podróży, wybieramy niezwykle starannie. Ponieważ naszym priorytetem jest dostarczanie najwyższej jakości usług naszym klientom, nie możemy sobie pozwolić, na współpracę z podmiotami, które w jakikolwiek sposób mogłyby zaszkodzić zarówno naszym klientom jak i marce World Magic Tours.

Poddajemy rzetelnej i wnikliwej weryfikacji wszystkich partnerów, z którymi podejmujemy współpracę. Ma to na celu zgromadzenie kompletnych informacji na temat sytuacji prawnej i ekonomicznej potencjalnego partnera na lokalnym rynku, co pozwala nam na ocenę jego wiarygodności.

W World Magic Tours nigdy nie idziemy na kompromis pod względem jakości!

Dlatego też współpracujemy jedynie z najlepszymi lokalnymi touroperatorami w danych destynacjach.

Nasi partnerzy wyróżniają się nie tylko szeroką wiedzą na temat obsługiwanych destynacji, ale też wysoką jakością obsługi klienta, a także doświadczeniem w organizacji nietypowych podróży szytych na miarę .
Każdy z naszych lokalnych partnerów posiada gwarancję ubezpieczeniową, a także charakteryzuje się stabilną pozycję ekonomiczną na rynku lokalnym, co daje klientom poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia z oferowanych usług.

DLACZEGO WARTO REZERWOWAĆ PODRÓŻE SZYTE NA MIARĘ PRZEZ PORTAL WORLD MAGIC TOURS

Starannie wybieramy lokalne biura podróży z którymi współpracujemy. Aby zapewnić najwyższy standard usług przed, w trakcie i po podróży wybieramy jedynie takich lokalnych touroperatorów, które spełniają najwyższe standardy jakości obsługi.

Wszystkie lokalne biura podróży z którymi współpracujemy MUSZĄ posiadać ważne ubezpieczenie, być członkiem przynajmniej jednej prestiżowej organizacji turystycznej, mieć stabilną pozycję ekonomiczną na lokalnym rynku, charakteryzować się szeroką wiedzą lokalną oraz wysoką jakością obsługi klienta, a także pasją i zaangażowaniem.

Ponad to rezerwując przez nasz portal otrzymujesz:

  • wsparcie na każdym etapie zarówno podczas planowania podróży oraz ( jeśli będzie taka potrzeba) także w jej trakcie
  • zniżki na kolejne podróże. Każda 3 podróż zarezerwowana za pośrednictwem naszego portalu będzie tańsza o 5% ( promocja jest ważna bezterminowo)
  • pomoc w znalezieniu lotów międzynarodowych, wyborze i zakupie ubezpieczenia, a także w kwestii organizacji wiz.
  • oferty wycieczek przygotowane przez starannie wyselekcjonowane, najlepsze lokalne biura podróży

PODRÓŻE SZYTE NA MIARĘ

CZY WSZYSTKIE WYCIECZKI PREZENTOWANE NA STRONIE MOGĘ DOWOLNIE SPERSONALIZOWAĆ LUB STWORZYĆ ZUPEŁNIE WŁASNY PLAN PODRÓŻY OD ZERA?

Oczywiście ! World Magic Tours wybrał najlepszych Lokalnych Ekspertów Podróży wyspecjalizowanych w tworzeniu wyjazdów szytych na miarę , abyś abyś mógł zdecydować, co jest dla Ciebie najlepsze i sprawić, by Twoja podróż była wyjątkowa.

Wycieczki prezentowane na naszej stronie mają być dla Ciebie inspiracją.  Możesz je dowolnie modyfikować. Nasz Lokalny Ekspert dostosuje plan podróży do Twoich osobistych preferencji

 

CZY MOŻLIWE JEST ZORGANIZOWANIE PODRÓŻY SZYTEJ NA MIARĘ DO WIELU KRAJÓW?

Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych ! Nasi Lokalni Eksperci są w stanie zaoferować niesamowite podróże obejmujące kilka krajów. Jeśli jesteś zainteresowany taką opcją , po prostu zapytaj o to Lokalnego Eksperta. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie regiony są odpowiednie na wycieczkę po wielu krajach ( choćby ze względów bezpieczeństwa).

GRUPOWA PODRÓŻ SZYTA NA MIARĘ – CO TO OZNACZA?

Podróże szyte na miarę, to nie tylko wyjazdy indywidualne. Nasi Lokalni Eksperci Podróży organizują także grupowe wyjazdy ( często mają one charakter tematyczny, na przykład wyprawy motorowe lub fotograficzne). Wyjazdy tego typu organizowane są w ustalonych terminach z wcześniej zdefiniowaną trasą.

Istnieją dwie możliwości podróżowania w taki sposób:

Możesz dołączyć do innych uczestników wyprawy ( jednak wtedy nie masz możliwości personalizacji trasy podróży, ustalonych wcześniej dat oraz cen).

Możesz także zorganizować na własną rękę grupę osób, która będzie wraz z Tobą podróżować ( pamiętaj, że musisz spełnić wymagania co do minimalnej i maksymalnej ilości uczestników.

Wówczas taką podróż można dowolnie personalizować według własnych preferencji.

 

CO NIE JEST WLICZONE W CENĘ PODRÓŻY SZYTEJ NA MIARĘ

CZY LOTY MIĘDZYNARODOWE WLICZONE SĄ W CENĘ PODRÓŻY?

Chcemy dać Ci możliwość wyboru lotów i linii lotniczych, które najbardziej Ci odpowiadają.

W związku z tym loty międzynarodowe NIE są wliczone w cenę podróży.

Loty międzynarodowe możesz wyszukać, korzystając z multiwyszukiwarki tanich lotów, dostępnej na naszej stronie.

 

 

CZY KOSZTY UBEZPIECZENIA TURYSTYCZNEGO LUB WIZ SĄ WLICZONE W CENĘ WYCIECZKI?

Lokalny Ekspert Podróży NIE zajmuje się także organizacją ubezpieczenia turystycznego, wiz i/lub wymaganych szczepień i koszty tego typu usług NIE są wliczone w cenę wycieczki.

Z uwagi na to, iż każdy kraj ma inne wymagania w zakresie wiz oraz wymaganych szczepień, a także zróżnicowaną ofertę dostępnych ubezpieczeń turystycznych, Lokalni Eksperci Podróży, nie są zwykle przygotowani do tego, aby świadczyć tego typu.

Na naszej stronie znajdziesz informacje na temat polecanych ubezpieczeń turystycznych.

Za pośrednictwem naszej strony możesz też wyrobić wizę online ( jeśli istnieje taka konieczność) – dla naszych klientów przygotowaliśmy 10% zniżnki!

Należy pamiętać, że nieotrzymanie wizy po potwierdzeniu rezerwacji nie stanowi wystarczającej podstawy do zrzeczenia się zasad anulowania rezerwacji.

CO Z NAPIWKAMI, CZY SĄ ONE WLICZONE W KOŃCOWĄ CENĘ PODRÓŻY?

Napiwki nie są wliczone w cenę Twojej podróży.

Pamiętaj, że napiwki nigdy nie są wymagane, ale mogą być lokalnym zwyczajem, a wynagrodzenie doskonałej obsługi to zawsze świetny pomysł!

Zachęcamy do zostawiania napiwków, jeśli tylko jesteś zadowolony z lokalnych usług. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat napiwków w miejscu docelowym, zapoznaj się z informacjami dostępnymi na naszej stronie internetowej.

Możesz też po prostu zwróć się w tej sprawie do Lokalnego Eksperta Podróży.

ZAKWATEROWANIE

 

CO OZNACZA ZAKWATEROWANIE TYPU STANDARD?

„Standard (***)” to zazwyczaj hotel trzygwiazdkowy, starannie wybrany przez naszego Lokalnego Eksperta Podróży. Może to być tradycyjny hotel, lub rodzinny, uroczy pensjonat, albo hostel ( pokoje w tym standardzie zazwyczaj posiadają prywatną łazienkę).  Jest to idealne rozwiązanie dla tych podróżników, którzy chcieliby poczuć się jak prawdziwi “ lokalsi”.

 

 

 

CO OZNACZA ZAKWATEROWANIE TYPU KOMFORT?

„Komfort (****)” to zazwyczaj 4-gwiazdkowy hotel. W tym standardzie otrzymasz wygodne łóżko, obsługę pokoju, mini-bar, a czasem także zaplecze SPA.

Należy pamiętać, że podczas wycieczki w wersji komfortowej może się zdarzyć, iż konieczne będzie spędzenie nocy w  hotelu o niższym standardzie w przypadku, jeśli zakwaterowanie typu Komfort nie jest dostępne na danej trasie. 

Pamiętaj, aby zawsze poinformować Lokalnego Eksperta w przypadku, gdy masz konkretne oczekiwania dotyczące zakwaterowania podczas podróży.

 

 

 

CO OZNACZA ZAKWATEROWANIE TYPU LUKSUS?

„Luksus (*****) „ to zazwyczaj 5-gwiazdkowy, luksusowy hotel, oferujący usługi na najwyższym poziomie.

Zdarzyć się jednak może, iż podczas niektórych wycieczek, z uwagi na charakter wybranej trasy nie ma możliwości skorzystania z usług hoteli 5-gwiazdkowych; w takich przypadkach nasi Lokalni Eksperci Podróży wybierają najlepszy dostępny hotel dla tej lokalizacji. Na przykład podczas wycieczki Safari w Afryce w przypadku wyboru opcji luksusowej – nasz Lokalny Ekspert Podróży proponuje zakwaterowanie luksusowym lodgy (czyli prywatnym namiocie, z królewskim łożem i prywatną łazienką).

Pamiętaj, aby zawsze poinformować Lokalnego Eksperta w przypadku, gdy masz konkretne oczekiwania dotyczące zakwaterowania podczas podróży.

 

 

 

OGÓLNE INFORMACJE

Im bardziej zróżnicowana jest podróż, tym więcej możliwości dla różnych rodzajów zakwaterowania, od przebywania z lokalną rodziną, do spędzenia nocy pod gwiazdami w namiocie.

Co więcej, bez względu na budżet, nasi Lokalni Eksperci Podróży, dbają o to, abyś zawsze czuł się w pełni usatysfakcjonowany.

Im bardziej zróżnicowana jest podróż, tym więcej możliwości dla różnych rodzajów zakwaterowania, od przebywania z lokalną rodziną, do spędzenia nocy pod gwiazdami w namiocie. Istnieje też opcja połączenia różnych opcji zakwaterowania podczas jednej podróży.  Pamiętaj, bez względu na budżet, nasi Lokalni Eksperci Podróży, zadbają o to, abyś zawsze czuł się w pełni usatysfakcjonowany.

JAK WYGLĄDA WSPÓŁPRACA Z LOKALNYM EKSPERTEM PODRÓŻY

 

KIEDY JUŻ WYBIORĘ KIERUNEK PODRÓŻY, W JAKI SPOSÓB MOGĘ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z LOKALNYM EKSPERTEM?

A więc wybrałaś swój wymarzony kierunek podróży i chcesz rozpocząć planowanie swojego wymarzonego wyjazdu?  Świetnie!

To idealny moment, żeby skontaktować się z Lokalnym  Ekspertem Podróży w danej destynacji.

Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie, lub zostawisz swój numer telefonu.  Możesz także zadzwonić na polski numer, bezpośrednio do World Magic Tours.

Nasz konsultant odpowie na wszystkie Twoje pytania i jeśli wyrazisz taką chęć, skontaktuje Cię z Lokalnym Ekspertem Podróży. 

 

 

CZYM DOKŁADNIE ZAJMUJE SIĘ LOKALNY EKSPERT PODRÓŻY?

Lokalny Ekspert Podróży zajmuje się organizacją Twojej podróży na miejscu – układa program podróży, rezerwuje noclegi, organizuje lokalny transport ( w tym także lokalne loty oraz transfery z i na lotnisko), rezerwuje bilety wstępów do atrakcji, zajmuje się także organizacją usług lokalnych certyfikowanych przewodników, którzy będą Ci towarzyszyć podczas podróży, a także dba o Twoje bezpieczeństwo podczas Twojego pobytu na miejscu.

W JAKIM JĘZYKU MÓWIĄ LOKALNI EKSPERCI PODRÓŻY?

Wszyscy nasi Lokalni Eksperci Podróży porozumiewają się w języku polskim, angielskim, a także w językach lokalnych. 

 

JAK DŁUGO BĘDĘ MUSIAŁ CZEKAĆ NA KONTAKT ZE STRONY LOKALNEGO EKSPERTA PODRÓŻY?

W World Magic Tours cenimy Twój czas. Po złożeniu zapytania Lokalny Ekspert Podróży skontaktuje się z Tobą osobiście w ciągu 3 dni roboczych

Jeśli po upływie tego czasu nie  otrzymasz informacji zwrotnej ze strony Lokalnego Eksperta, poinformuj nas o tym!

JAK WYGLĄDA PROCES REZERWACJI PODRÓŻY SZYTEJ NA MIRĘ

 

JAK WYGLĄDA REZERWACJA PODRÓŻY SZYTEJ NA MIARĘ?

Wystarczy tylko 5 kroków, aby dotrzeć do wymarzonego miejsca:

(1) Wybierz swój  wymarzony kierunek podróży. Jeśli nie wiesz, gdzie się udać, możesz przejrzeć nasze inspiracje podróżnicze, przykładowe podróże lub napisać do nas. 

(3) Następnie wypełnij formularz kontaktowy,  zostaw swój numer telefonu, lub zadzwoń do nas.

(3) Nasz Lokalny Ekspert Podróży skontaktuje się z Tobą w przeciągu 3 dni roboczych.

(4) Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji na temat Twojej wymarzonej podróży, Lokalny Ekspert przystąpi do stworzenia spersonalizowanego planu wyjazdu.

(5)  Po zaakceptowaniu ostatecznego planu podróży przygotowanego przez Lokalnego Eksperta, podpisujesz umowę, następnie dokonujesz płatności i możesz ruszać w podróż!

 

DLACZEGO NIE PODAJEMY CEN PRZYKŁADOWYCH WYCIECZEK PREZENTOWANYCH NA STRONIE?

Na cenę wycieczki składa się kilka czynników takich jak rodzaj zakwaterowania, termin i długość podróży, kierunek podróży, a także wybrane atrakcje i dodatkowe usługi.

Ostateczna cena wyjazdu będzie więc w dużej mierze zależeć od Twoich preferencji – tego, kiedy i gdzie chcesz jechać, jaki rodzaj zakwaterowania wybierzesz oraz co będziesz chciał robić na miejscu.

Twój Lokalny Ekspert będzie informował Cię na bieżąco o wszystkich kosztach podróży.

Pamiętaj, że każdą podróż szytą na miarę możesz dostosować do Twojego budżetu, poprzez dobór odpowiedniego zakwaterowania, czy elastyczność co do terminu wyjazdu. Przedyskutuj tę kwestię z Lokalnym Ekspertem, który przedstawi Ci sposoby na uzyskanie takiej ceny wyjazdu, która będzie odpowiadał Twoim możliwością finansowym.

UWAGA!

Ceny podajemy TYLKO w przypadku wyjazdów grupowych ( kiedy dołączasz do innych uczestników wyprawy).

W tym wyjątkowym przypadku nie ma możliwości personalizacji programu podróży, dlatego też cena jest z góry określona.

CO TO JEST REZERWACJA KRÓTKOTERMINOWA?

Krótkoterminowa rezerwacja oznacza, że ​​twoja data wyjazdu jest krótsza niż 30 dni.

W tym przypadku  ze względu na bliski termin wyjazdu, zazwyczaj nie ma możliwości wpłaty zaliczki, dlatego koniecznie jest uiszczenie od razu całej kwoty.

 

CO W PRZYPADKU, GDY MUSZĘ ZMIENIĆ TERMIN ZAPLANOWANEJ PODRÓŻY/ ANULOWAĆ ZAPLANOWANĄ PODRÓŻ?

W przypadku, gdy musisz zmienić termin zaplanowanej i opłaconej podróży, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim Lokalnym Ekspertem.  Zmiana terminu podróży zawsze jest możliwa, jednak może się to wiązać z dodatkowymi kosztami.

W przypadku kiedy jesteś zmuszony całkowicie anulować swoją podróż, zwrot kosztów nastąpi zgodnie z zasadami zawartymi w umowie z organizatorem ( Lokalnym Ekspertem Podróży).

MAM JUŻ LOT LUB HOTEL, CZY MOŻECIE ZORGANIZOWAĆ DLA MNIE WAKACJE SZYTE NA MIARĘ?

Standardowo nasi Lokalni Eksperci Podróży zazwyczaj działają kompleksowo, co oznacza, że organizują cały wyjazd od A do Z, wraz z zakwaterowaniem, atrakcjami na miejscu, czy lokalnym transportem.

Jednak jeśli chcesz, abyśmy zorganizowali dla Ciebie na tylko jeden lub kilka składników podróży na przykład wycieczki przykład fakultatywne na miejscu, transport lub zakwaterowanie, to powiadom o tym Lokalnego Eksperta.

Podczas pierwszego spotkania z Lokalnym Ekspertem będziesz mógł ustalić, w jakim zakresie chciałbyś, aby został zorganizowany Twój wyjazd.

Pamiętaj! Dla naszych Lokalny Ekspertów nie ma rzeczy niemożliwych!

PŁATNOŚCI

 

CZY TO JEST BEZPIECZNIE? CO STANIE SIĘ Z MOIMI PIENIĘDZMI JEŚLI BIURO, KTÓRE ORGANIZUJE MOJĄ WYCIECZKĘ NAGLE ZBANKRUTUJE?

Paradoksalnie korzystanie z usług małych, butikowych biur podróży, jakimi są lokalni touroperatorzy, z którymi współpracujemy, jest o wiele bardziej bezpieczne, niż w przypadku dużych, znanych touroperatorów.

Całość podróży naszych Gości finansowania jest ze środków realnie wpłaconych przez uczestników na konkretny wyjazd. Ponieważ butikowi touroperatorzy nie muszą utrzymywać sieci biur, rezydentów, nie ponoszą olbrzymich wydatków na reklamę, nie występuje ryzyko przeinwestowania. Małe biura nastawione są raczej na budowanie długoterminowych relacji ze swoimi Gośćmi niż na obsługę nieskończonej liczby turystów.

Zwłaszcza korzystając z ofert dostępnych na stronie World Magic Tours możemy mieć pewność, że lokalne biura podróży, z którymi współpracujemy, są starannie wyselekcjonowane. Ponadto posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i ubezpieczenia oraz pewną pozycję ekonomiczną na lokalnym rynku. Każdy nasz lokalny partner, zanim stanie się częścią World Magic Tours, jest przez nas bardzo dokładnie sprawdzany. Dokonujemy selekcji i dobieramy do współpracy tylko najlepsze lokalne biura podróży, dzięki temu możemy zagwarantować naszym klientom nie tylko najwyższą jakość usług, ale też bezpieczeństwo.

JAKI JEST TERMIN PŁATNOŚCI ZA ZAREZERWOWANĄ WYCIECZKĘ?

Lokalny Ekspert Podróży poinformuje Cię o wszystkich szczegółach dotyczących warunków płatności w momencie podpisywania umowy.

W większości przypadków rezerwacje ( z wyjątkiem rezerwacji krótkoterminowych – patrz. rezerwacje krótkoterminowe) są potwierdzane zadatkiem w wysokości 25% całkowitej ceny wycieczki określonej w umowie.

Wpłaty należy dokonać najpóźniej do 72 godzin od podpisania umowy. W przypadku kiedy program wycieczki przewiduje loty krajowe pełnej wpłaty za loty, należy dokonać nie później niż 24 godziny od momentu potwierdzenia rezerwacji, w przeciwnym wypadku linie lotnicze automatycznie anulują taką rezerwację.

Pozostałą część kwoty należy uiścić z reguły nie później niż na sześć tygodni przed wylotem.

DOSTĘPNE METODY PŁATNOŚCI?

Opcje płatności zostaną przestawione przez Lokalnego Eskperta Podróży. Zazwyczaj możliwa jest płątność kartą kredytową lub przelewem, albo poprzez paypal.

CZY CENA WYCIECZKI MOŻE ULEC ZMIANIE?

W przypadku podróży szytych na miarę zmiany kosztów podróży zdarzają się bardzo rzadko.
W przypadku, gdyby jednak nastąpiły drastyczne zmiany kursów walut, cen transakcyjnych, podatków, opłat urzędowych, lotniskowych i innych czynników niezależnych od Organizatora może to skutkować wzrostem ceny Imprezy turystycznej.Organizator nie obciąży tymi kosztami Uczestnika, jeżeli wspomniane zmiany będą mniejsze niż 10% wartości Imprezy turystycznej. Jeśli jednak zmiana spowoduje wzrost ceny Imprezy turystycznej o 10% lub więcej, to Organizator może obciążyć wynikającymi z tego kosztami Uczestnika, powiadamiając go pisemnie o zastałych zmianach.
W takim przypadku Uczestnik ma prawo do rezygnacji z Imprezy turystycznej, powiadamiając o tym Organizatora nie później niż w terminie do 3 dni roboczych od otrzymania powiadomienia. W przypadku rezygnacji Organizator zwraca pełną otrzymaną od Uczestnika wpłatę po potrąceniu poniesionych przez Organizatora nakładów i kosztów związanych z przygotowaniem imprezy zgodnie z warunkami rezygnacji z udziału w imprezie opisanymi w umowie pomiędzy uczestnikiem a lokalnym biurem podróży.

Niezależnie od powyższego zmiana ceny przedstawionej w Umowie nie może nastąpić później niż 20 dni przed rozpoczęciem Imprezy turystycznej.

Copyrights © 2017 World Magic Tours. Wszelkie prawa zastrzeżone.