TruvaTour Blog

A basic standard blog page example.

dlaczego warto odwiedzić kapsztad?

7 powodów dla których warto odwiedzić kapsztad

7 powodów dla których warto odwiedzić kapsztad

O Kapsztadzie mówi się, że jest jednym z najpiękniej położonych miejsc na Ziemi.

Trudno się z tym nie zgodzić. Znajdujące się u podnóża majestatycznej Góry Stołowej, u zbiegu Oceanu Indyjskiego i Atlantyckiego, oczarowuje malowniczym krajobrazem.

To miasto od lat plasuje się w czołówce najpopularniejszych kierunków turystycznych.

Oto 7 powodów, dla których warto spędzić wakacje w Kapsztadzie.

Slider

Na styku historii i nowoczesności. Kapsztadzka twierdza

 

Najpopularniejszą wśród turystów częścią miasta jest Waterfront - portowa dzielnica, w której bije serce Kapsztadu.

Mnóstwo tam eleganckich kawiarenek i restauracji, ekskluzywnych sklepów oraz luksusowych hoteli z najdroższym Hotelem Silo na czele. Dobrze się tu odpoczywa, z lampką wina w dłoni, przyglądając się cumującym w porcie jachtom.

To właśnie w tym miejscu wzięła swój początek historia Kapsztadu - dziś przypomina o niej jedynie potężna, kamienna twierdza, wybudowana z XVII w. przez europejskich kolonizatorów. Pięć bastionów, rozległy dziedziniec i sala tortur robią nieprawdopodobne wrażenie.

 

Góra Stołowa. Kapsztadzki cud natury

 

Góra Stołowa to bez wątpienia największa wizytówka Kapsztadu.

Ten niezwykły cud natury, uformowany tysiące lat temu przez lodowiec, stał się atrakcją turystyczną RPA już wieki temu, kiedy to po raz pierwszy ujrzeli go europejscy kolonizatorzy.

Jak w raju czują się tu botanicy i wszyscy amatorzy flory - teren Góry Stołowej porasta bowiem aż 2500 gatunków roślin, a w położonym u jej podnóża ogrodzie botanicznym Kirstenbosch można zobaczyć narodowy kwiat Republiki Południowej Afryki - czerwoną proteę królewska, która kwitnie od czerwca do października.

To z tego parku prowadzi droga na szczyt góry - trzygodzinny spacer pośród malowniczych terenów z pewnością wart jest wysiłku, choć wielu wrażeń dostarcza też kilkukilometrowy przejazd kolejką linową.

Rajski krajobraz. Kapsztadzka trasa Chapman’s Peak

 

Wakacje w RPA nie obędą się bez przejazdu Chapman’s Peak. To ponad 9 kilometrów zapierających dech w piersiach morskich krajobrazów, uznawanych za najbardziej spektakularne na świecie. Droga wije się 114 zakrętami, obiegając wzgórze Chapman.

Rozciąga się z niej niesamowity widok na Ocean Atlantycki, który najlepiej podziwiać z licznie rozsianych na trasie punktów widokowych.

Kapsztadzkie plaże

 

Z trasy Chapman’s Peak można dostrzec jedną z najpiękniejszych plaż na świecie - rozległą Noordhoek Beach.

To niejedyne miejsce na wczasy w RPA, gdzie można wypocząć nad wodą - wyjątkowe położenie Kapsztadu daje wiele możliwości wypoczynku na lazurowym, piaszczystym wybrzeżu oceanu.

Taki relaks z pewnością nie będzie banalny - Półwysep Przylądkowy jest bowiem jednym z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można zanurkować w klatce w otoczeniu rekinów - żarłaczy białych. Ta mrożąca krew w żyłach przygoda niczym z filmu Szczęki to propozycja dla odważnych.

Tym, którzy preferują kontakt z bardziej sympatycznymi stworzeniami, polecamy wizytę na plaży Boulders Beach, zamieszkiwaną przez pingwiny pingwiny - te wyjątkowe stworzenia widziane z plaży lub drewnianego pomostu są na wyciągnięcie ręki.

Akwarium Dwóch Oceanów

 

Ciekawym miejscem, gdzie można zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku jest także Akwarium Dwóch Oceanów.

To niesamowite oceanarium skrywa w sobie całe bogactwo oceanicznej fauny i flory. Zza szyby można tu obejrzeć koniki morskie, jeżowce, rafy koralowe, pingwiny i rekiny. Ciekawą atrakcją są nocne pokazy z drapieżnikami, a także możliwość uczestniczenia w karmieniu ryb dla posiadaczy karty płetwonurka.

Cape Point i Przylądek Dobrej Nadziei

 

Kapsztad jest położony na Półwyspie Przylądkowym, którego zakończenie stanowi Przylądek Dobrej Nadziei.

Ten wiecznie wietrzny, uderzający surowością krajobrazu i wyjątkową roślinnością cypel jest punktem obowiązkowym podczas wycieczki do RPA. To u jego brzegów ścierają się bowiem ze sobą żywioły Oceanów Atlantyckiego i Indyjskiego.

Winiarnie

 

Kapsztad zawdzięcza europejskim kolonizatorom nie tylko swoje narodziny, ale i wspaniałe winnice. Na najstarszych na świecie glebach uprawia się winorośle, z których powstają najwyższej jakości wina.

Trudno odmówić sobie wizyty w winiarni, gdzie można rozsmakować się w delikatnym winie oraz poznać proces jego produkcji. Do najpopularniejszych wytwórni należą Constantia Glen, Eagles Nest czy Buitenverwachting.

Podczas szytej na miarę podróży winiarskim szlakiem z World Magic Tours odwiedzicie
jedną z najstarszych winnic w Afryce Południowej, gdzie stosuje się tradycyjne metody uprawy winorośli. Odkryjecie też uroki Kapsztadu i jego okolic. Wyruszcie w egzotyczną podróż do perły Południowej Afryki.

[addthis tool=addthis_relatedposts_inline]

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Copyrights © 2017 World Magic Tours. Wszelkie prawa zastrzeżone.