TruvaTour Blog

A basic standard blog page example.

GOLD-Restaurant-Gallery-21

10 powodów, dla których warto spędzić Sylwestra w RPA

10 powodów, dla których warto spędzić Sylwestra w RPA

 

Noc z 31 grudnia na 1 stycznia to taka noc, którą chcemy przeżyć w wyjątkowy sposób. Domówka u znajomych? Elegancki bal? Wyjazd w góry lub nad morze? Pomysłów może być wiele. A gdyby spędzić ten czas z dala od Polski, w egzotycznej scenerii Południowej Afryki? Oto 10 powodów, dla których warto się wybrać do RPA na Sylwestra.

 

Takiego powitania nowego roku pozazdrości Wam niemal każdy. Ładna pogoda, zachwycające zabytki Kapsztadu, niepowtarzalny smak afrykańskiego wina i błękitne wody Atlantyku – to wszystko sprawi, że pobyt na krańcu Afryki dostarczy Wam wielu, niezapomnianych wrażeń.

 

Klimat

Warto pamiętać, że przełom grudnia i stycznia to w RPA pełnia lata. Już to spowoduje, że Sylwester w RPA będzie nietypowy. Przyjemne temperatury pozytywnie nastroją do zabawy i poznawania uroków kraju.  

 

Kapsztad

Odkrywanie RPA najlepiej zacząć od Kapsztadu. Ten najstarszy ośrodek w kraju, przez wielu jest uznawany za najpiękniejsze miasto świata. Sylwestrowy wyjazd do RPA to dobra okazja, by przekonać się o tym osobiście, wędrując malowniczymi alejkami egzotycznej dzielnicy malajskiej Bo-Kaap i zwiedzając tamtejsze zabytki. Warto w południe zobaczyć salwę armatnią przed Zamkiem Dobrej Nadziei i przy okazji zwiedzić wnętrza tej okazałej budowli, gdzie prezentowane są zbiory militariów i znaleziska archeologiczne. Poza tym nie sposób pominąć podczas wycieczki głównego placu w Kapsztadzie Grande Parade i stojącego nieopodal niego neorenesansowego Ratusza Miejskiego.

 

Chapman’s Peak

Trudno nie zachwycić się wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego, zwłaszcza jeśli ogląda się je z krętej trasy widokowej Chapman’s Peak. Droga jest uznawana za jedną z najbardziej malowniczych na świecie. Nic dziwnego, z jej jednej strony wznosi się góra, z drugiej zachwycające wody Atlantyku. Trasa wiedzie wzdłuż wybrzeża aż do Przylądka Dobrej Nadziei – miejsca, gdzie Ocean Atlantycki łączy się on z Oceanem Indyjskim.

 

Ocean Atlantycki

Dla tych, którzy poczują niedosyt po przejeździe Chapman’s Peak Road, dobrym pomysłem jest wycieczka wzdłuż przedmieść Kapsztadu: Bantry Bay i Camps Bay. Pierwsze słynie z niesamowitego widoku na skaliste wybrzeże, drugie z malowniczych plaż, które upodobali sobie miłośnicy kąpieli słonecznych i surfingu. A gdyby tak spojrzeć na Ocean Atlantycki z perspektywy wody? Doskonałą ku temu okazją jest rejs statkiem po Zatoce Hout Bay w pobliże Wyspy Fok. Wypatrujcie uważnie tych zwierząt!

 

Pingwiny

Pobyt w RPA daje także możliwość spotkania z pingwinami. To urocze i przyjazne zwierzaki, które budzą naszą sympatię, choć rzadko mamy okazję zobaczyć je na własne oczy, tym bardziej w ich naturalnym środowisku. Ich odmiana afrykańska zamieszkuje plażę Boulders. To jedna z zaledwie trzech kolonii żyjących na stałym lądzie. Niesamowitym przeżyciem jest obserwacja tych zwierząt, a przy odrobinie szczęścia nawet pływanie w ich towarzystwie. Warto skorzystać też z możliwości przepłynięcia kajakiem, aby z niewielkiej odległości podpatrzeć pingwiny w czasie nurkowania.

 

Ogrody Kirstenbosch

Ten popularny ogród botaniczny słynie z bogactwa gatunków roślin przylądkowych – powstał zresztą w celu ich ochrony. To doskonałe miejsce na spacery, a nawet górską wspinaczkę. Ogrody znajdują się bowiem u podnóża Góry Stołowej, symbolu Kapsztadu – można z nich dotrzeć na sam jej szczyt. Trasa jest bardzo popularna i niezbyt wymagająca. Zdecydowanie warto poświęcić czas na jej pokonanie, aby podziwiać faunę i florę Góry Stołowej oraz zachwycić się rozciągającym się z niej widokiem na Kapsztad i okolicę.

 

Karnawał

Początek roku to świetny termin na pobyt w RPA. 2 stycznia rozpoczyna się tam bowiem słynny karnawał Minstrel Carnival. Tego dnia odbywa się barwna i żywiołowa parada minstreli z muzyką i tańcami. Całe wydarzenie jest niezwykle spektakularne, porównywane nawet z karnawałem w Rio de Janeiro. To doskonała okazja, by przyjrzeć się kulturze mieszkańców Kapsztadu – Minstrel Carnival jest bowiem jedną z najsilniej kultywowanych w tym mieście tradycji od końca XIX w.

 

Afrykańska kultura

Innym afrykańskim zwyczajem  jest gra na bębnach. Sylwestrowy wyjazd do RPA to świetna okazja, aby nie tylko na żywo usłyszeć miejscowych muzyków, wygrywających na tych instrumentach żywiołowy rytm, ale i samemu pobrać lekcję gry od samych Afrykańczyków.

 

Kuchnia

Żadna zabawa, a zwłaszcza noworoczna, nie obejdzie się bez smacznego jedzenia. Jest ona zatem doskonałym powodem, by zasmakować najlepszych dań kuchni RPA. Bazują one przede wszystkim na kukurydzy. Popularnymi potrawami są: kasza kukurydziana i owsianka kukurydziana. Niektóre smaki mogą przypominać polską kuchnię – w RPA je się bowiem flaki, nóżki wieprzowe czy gulasze warzywne. Inne smaki z pewnością zaskoczą nasze podniebienie. Kto z Was odważy się na zjedzenie mięsa antylopy, przekąski z owadów czy pieczonej polnej myszy?

 

Wino

Stałym i popularnym elementem krajobrazu RPA są winnice. Kraj słynie z produkcji wysokiej jakości wina, którego najlepiej skosztować u samego źródła. Podczas spaceru po winnicach nie dość, że można zasmakować tego trunku, to jeszcze przyjrzeć się procesowi jego produkcji.

 

Z World Magic Tours przeżyjecie Sylwestra marzeń w Republice Południowej Afryki tak, jak chcecie. Dopasujcie plan pobytu do swoich potrzeb i możliwości finansowych – nasi specjaliści zajmą się resztą przygotowań, tak byście mogli z radością i w pełni usatysfakcjonowani wkroczyć w nowy rok.


Copyrights © 2017 World Magic Tours. Wszelkie prawa zastrzeżone.